Promienniki gazowe a zastosowanie kurtyn powietrznych.

Promienniki gazowe są powszechnie stosowane w sklepach oraz hipermarketach, ponieważ działają one na duże powierzchnie. Promienniki elektryczne ogrzewają obecnie takie spore kompleksy jakimi są markety czy też galerie handlowe. Często wchodząc z zimnego do ciepłego powietrza w galeriach handlowych zastanawiamy się jakim cudem jest możliwe że taki duży obiekt został tak doskonale i równomiernie ogrzany, a to wszystko za sprawą promienników gazowych. To właśnie promienniki gazowe sprawiają że w tak dużych obiektach jest tak ciepło.

Większość ludzi zastanawia się co to takiego pudla umieszczone często nad drzwiami w sklepach czy galeriach handlowych, to są właśnie kurtyny powietrzne, które zapobiegają przed uciekaniem powietrza z ogrzanych powierzchni. Często jak wchodzimy do sklepów promienniki zawarte nad drzwiami wydzielają przyjemne ciepło tak zwane nadmuchiwanie gorącym powietrzem co jest bardzo przydatne dla wielu ludzi.

Promienniki gazowe są niezwykle ważne ponieważ to właśnie one częściowo zapewniają komfort cieplny a częściowo promienniki gazowe, z czego wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy przebywając w galeriach handlowych. Jednak warto jest mieć taką wiedzę na temat ogrzewania.