Promienniki gazowe i jakie są typy ogrzewania

W obecnych czasach niezwykle ważną informacją na rynku nieruchomości jest wartość energetyczna budynków. Każdy budynek dostaje ocenę według jego właściwości energetycznej. Ustalonych zostało siedem klas od A do G. Jest ona podobna do certyfikacji urządzeń elektrycznych. A jest najwyższa, G najniższa.

Jeśli mamy zamiar kupić budynek z niska klasa, to musimy nastawić się na słabe ogrzewanie, nieszczelne okna lub słabą izolację. Na całe szczęście można temu przeciwdziałać zmieniając ogrzewanie. Najlepsze będzie wtedy ogrzewanie poprzez promienniki gazowe. Takie urządzenia sprawią, iż nie trzeba będzie ogrzewać powietrza, tylko wybrane obszary w pomieszczeniach. Promienniki gazowe ogrzeją obiekty, co przyczyni się do sporych oszczędności na samym ogrzewaniu. W innym przypadku nagrzane powietrze będzie uciekać przez nieszczelne okna i słabą izolację budynku.

Promienniki gazowe nie spalają dużej ilości gazu i dzięki odpowiedniej regulacji i stosowaniu mogą przynieść nam całkiem spore oszczędności na ogrzewaniu nawet w budynku o niskiej ocenie energetycznej. Wszystko przemawia więc za tym, by wybrać tego typu ogrzewanie. Będzie ono nie tylko energooszczędne, lecz najbardziej zdrowe dla naszego organizmu, zwłaszcza dla najmłodszych.